Suya Dayanıklı Kutular

Nanoteknolojik kaplanmış yüzey desteği ile suya dayanıklı ürün seçenekleri ile farklı depolama ihtiyaçlarına çözümler sunmaktayız.

Hidrofobik (su itici) yüzey kaplama ile özellikle yaş sebze meyve, fide vb. sektörlerde; dayanımın artması ve raf ömrü uzaması avantajları sağlanmaktadır.

Nanotek Kutu

ANKUTSAN, ‘nano’ ile suya dayanıklı kutu üretti!

ANKUTSAN, hizmet vermiş olduğu sektörlerin başında; yaş sebze ve meyve, kırmızı ve beyaz et, gıda sektöründeki lider kuruluşlar gelmektedir.

AR-GE çalışmalarında, müşterileri ile ortak çalışmalar yapan ANKUTSAN; kutuların ortam, stoklama durumu, ulaşım ve dağıtım şartlarında nasıl kullanıldıklarını görmek için, firma ve varış sahalarına ziyaretler gerçekleştirmektedir. Bu ziyaretler sonucunda, müşteri ile yaptığı ortak çalışmalarda kutuların su, yoğun nem ve rutubetten negatif etkilendiğini tespit ederek; müşterilerinin kendi ürünlerini daha yüksek hizmet ve sunum kalitesi ile sunabilmesi için AR-GE çalışmaları yaparak nano teknoloji ile kutu üretmeye başladı.

ANKUTSAN Oluklu Mukavva sektörünün büyümesine paralel olarak yaptığı makine, kapasite arttırıcı yatırımları ve AR-GE çalışmaları sonucunda, Türkiye’de bir ilke imza atarak “nanotech“ ambalajı üretmiştir. Devamında ise, nanotech’i geliştirerek yurtiçi ve yurtdışı müşterilerinin kullanımına sunmuştur.