Sosyal Sorumluluk

Şirketimiz, toplumumuz için çocuk ve doğa eğitim ve gelişimleri, sahipsiz sokak hayvanları ile ilgili çeşitli projeler ve yardımsever faaliyetleri destekleyerek Sosyal Sorumluluk Projelerine katkı sağlamaktadır.

Sosyal Sorumluluk projelerimizden bazıları;
  • Kitap geri dönüşümüne destek vermek için üretmiş olduğumuz Kitap Kumbaraları ile kitap toplama projelerine destek olduk.
  • LÖSEV'in Türkiye genelinde binlerce lösemili çocuğa ve ailelerine yaptığı gıda ve giyim yardımlarında gerekli olan ihtiyaç paketlerini LÖSEV'e bağışlayarak çalışmalarına destek sağladık.
  • Ar-ge Bölümü tarafından geliştirilen Kedi Evi projemiz ile Belediyeler ile yapılan ortak çalışmalar kapsamında Sahipsiz Hayvanların ucuz ve dönüştürülebilen bir materyalle taşınabilmesi ve korunması amaçlanmıştır. Çalışma kapsamında kedi sahiplenen kişilere, kedilerin ilk evleri ANKUTSAN tarafından üretilerek teslim edilmiştir.
  • Ar-ge Bölümü tarafından çocuklar için geliştirilen boyama evi ile kimsesiz çocuklara ucuz ve ulaşılabilir oyun evleri tasarlanması ve dağıtılması, çocukların gelişimini destekleyen fonksiyonların sağlanması üzerine çalışmalar yapılmıştır.
  • Dünya’nın en büyük gençlik organizasyonu olan AISEC’in Antalya’da gerçekleştirdiği Uluslararası Sosyal Sorumluluk projesi Doğayı Hisset’18 kapsamında, geliştirmiş olduğumuz “Kedi Evi Projemizin” tasarımı kullanılarak, üretim sonrası çıkan fire kartonlarımızdan doğadaki hayvanlara nasıl bir korunma alanı yapılabileceği ile ilgili öğrenciler ile keyifli bir atölye çalışması gerçekleştirdik.