Hakkımızda

Türkiye’nin sanayi devleri arasında yer alan ANKUTSAN A.Ş, 2002 yılında çok yakın iki arkadaş ortaklığında Antalya’da kuruldu.

2002 yılında tamamı yerli ve öz sermaye ile kurulan ANKUTSAN, Antalya tesisinin ardından yaptığı Mersin, Ankara, Çerkezköy ve Adana Kağıt Üretim Fabrikası yatırımları sonrasında sahip olduğu 5 fabrikası ve 700’ü aşkın çalışanıyla sektöründe öncü kuruluşlardan biri olmuştur.

Türkiye’nin tüm bölgelerinde yer alan müşterilerine yüksek kalitede ürün ve hizmet sunan ANKUTSAN, ayrıca Avrupa, Amerika, Avustralya, Asya, Kuzey Afrika ve Ortadoğu bölgelerinde 5 kıta ve 50’den fazla ülkeye gerçekleştirdiği ihracatıyla ambalaj sektöründe ANKUTSAN markasını uluslararası pazarda önemli bir marka konumuna getirerek başarı ile temsil etmektedir.

Bölgesinin ve sektörünün büyük ihracatçı sanayi kuruluşlarından olan ANKUTSAN, barındırdığı son teknolojik üretim ve otomasyon alt yapısı ile Endüstri 4.0 uygulamalarına sahip tesislerinde yıllık 350 bin ton üretim yapmaktadır. Sektörünün ilk Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı AR-GE Merkezi ünvanını taşımaktadır. 2016 yılında kurmuş olduğu AR-GE ve İnovasyon merkezinde görev alan toplam 18 araştırmacı, pazar talep ve ihtiyaçlarına yönelik yenilikçi çözüm ve ürünler sunmak için çalışmalarını başarı ile sürdürmektedirler.

2018 yılı performansı ile Türkiye′nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu içerisinde 385’inci sırada yer alan ANKUTSAN, Antalya ilinde ise en büyük 3’üncü firma konumuna yükselmiştir.

Ürün kalite ve güvenliği ile çevresel sorumluluklarına önem veren bir yaklaşımın sonucu sektöründeki önemli sistem sertifikalarına sahiptir.

ANKUTSAN, kazanmış olduğu ticari başarıları, sağladığı yüksek istihdam ve sektöründe gerçekleştirdiği yüksek ihracat performans başarısı ile ambalaj sektöründe lider, yenilikçi ve hızlı büyüyen sanayi kuruluşu olarak yer almaktadır.

Ayrıca, sponsoru olduğu ANKUTSAN Rally Team’in çok sayıda sınıf ve kategoride ulusal ve uluslararası ralli şampiyonalarında dereceleri bulunmaktadır.