Fabrikalarımız
Antalya Fabrika

2002 yılında kurulan ANKUTSAN büyümenin getirdiği ihtiyaç sonrasında 2004 yılında Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde kurduğu tesisle fabrikalaşma aşamasında ilk adımı atmıştır. 32 bin m2 alan üzerine kurulu, yıllık 42 bin ton üretim kapasitesine sahip olan tesis aynı zamanda diğer tüm yatırımların da merkezi durumundadır. Merkezi İdari birimlerinin de bulunduğu bu tesis 220 kişilik bir kadroya sahiptir.

2017 Yılında fabrikaya ilave olarak, Bilim ve Teknoloji Bakanlığından onay alınan AR-GE Merkezi de aynı tesis içinde yapılmış ayrı bir merkez olarak faaliyete geçmiştir.

Mersin Fabrika

2014 yılı Ocak ayında ANKUTSAN Mersin Fabrikası Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi içinde 35 bin m2 alan üzerinde faaliyete geçmiştir.

Bölgedeki en yeni makina parkuruna ve en yüksek otomasyon teknolojisine sahip olan fabrika, 185 çalışanı ile yıllık 62 bin ton üretim kapasitesine sahiptir. Mersin limanının Akdeniz bölgesinin en büyük limanı olmasına paralel olarak Mersin Fabrikası ANKUTSAN’ın ihracat üssü konumundadır.

Ankara Fabrika

2016 yılında Ankara Başkent Organize Sanayi Bölgesi içinde 38 bin m2 alan üzerinde faaliyete geçmiştir.

Sanayi 4.0 teknoloji hedefine uyumlu, yüksek performansa sahip, tamamı Avrupa menşeili makine parkuru ve otomasyon sistemi ile yıllık 84 bin ton oluklu mukavva üretimi yapılmaktadır. Türkiye’de kurulmuş, sadece yarı mamul üretimi yapan ilk fabrikadır.

Adana Kağıt Fabrikası

2018 yılında Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyete geçen ANKUTSAN Kağıt Fabrikası, 102.000 m2 açık alan üzerinde; hammadde ve mamul ambarları, buhar enerjisi üretim tesisleri, su arıtma tesisleri, teknik ve idari ofisleri ile 25.000 m2 kapalı alan üzerinde hizmet vermektedir.

Yıllık 50 bin ton kağıt üretim kapasitesine sahip olan bu fabrika, ANKUTSAN bünyesindeki tüm fabrikalar ile tam entegre olarak hizmet veren ilk tesistir.

Çerkezköy Fabrika

2010 yılından itibaren İstanbul Avrupa yakasında faaliyet gösteren tesisimiz, 2018 yılı Ekim ayı itibari ile Tekirdağ Veliköy Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yeni tesisinde, 32 bin m2 açık alan üzerinde inşa edilen üretim, teknik ve idari ofisleri ile 25 bin m2 kapalı alan üzerinde hizmet vermeye devam etmektedir.

Yıllık 84 bin ton üretim kapasitesi ile Türkiye sanayisinin merkezi konumundaki İstanbul ve tüm Marmara bölgesine hizmet veren tesis, ileri teknolojiye sahip makine parkuru ve otomasyon sistemleriyle sektöründe örnek bir işletme konumundadır.